שיניים תותבות

כאשר אי אפשר להתקין גשר בפה, יש צורך בשיניים תותבות. שיניים תותבות חלקיות נאחזות בשיניים אחרות באמצעות וו. איך זה עובד?

  • וו בצבע השיניים, כמעט ולא נראה (בעיה: לא עמידים לשנים רבות)
  • וו בצבע החניכיים, כמעט ולא נראה (גם לא עמיד, עשוי פלקסייט)
  • ברגים - שיניים תותבות מלאות יושבות על ברגים בחניכיים (לכל הפה)
המצב הטוב ביותר הוא הצמדה של השיניים לפה באמצעות ברגים. בתוך השן יש מסילה ("נקבה") ובפה יש ברגים ("זכר"). יש להם 2 יתרונות על פני השיטות האחרות: לא רואים את הווים ולכן הם אסתטיים יותר; הם עמידים יותר ומדויקים מאד.

מהפך בשיקום חלל הפה

רבים זקוקים לשיקום חלל הפה כתוצאה מתאונה או מאובדן שיניים כתוצאה ממחלת חניכיים או מרקבון של שיניים או מזיקנה. תחום השתלות השיניים עבר בעשורים האחרונים מהפך גדול וכיום ניתן לשקם את הפה באמצעות שיטה חדשנית, מהירה והרבה יותר יעילה מאשר בעבר.

שיקום הפה – אול און פור

בעבר היה נהוג לשים שיניים תותבות במקום אלה שניזוקו או שהיה צורך להחליפן. שיניים תותבות אלו היו נשלפות, לא היו אסתטיות והיה לוקח זמן רב עד התקנתן. כיום ניתן לבנות גשר שיניים קבוע שנצמד ללסת לאחר עקירת השיניים וכל זאת על ידי הברגה של 4 שתלים מטיטניום. שיטה זו מכונה אול און פור - "All on Four" בעקבות ארבעת השתלים המחזיקים את הגשר. השיטה יעילה במיוחד לאנשים שאין להם מספיק עצם כדי לבצע השתלה באזורי הפה האחורי ולאלה שלא רוצים לעבור תהליך של עיבוי עצם או הרמת סינוס. השתלים הדנטאלים הם שתלים מוטים המאפשרים שיקום פה קבוע שמונע הרמת סינוס או השתלת עצם.

אול און פור – מערכת שיניים חדשה

שיטת השתלים הדנטאלים – אול און פור, פותחה במיוחד לאנשים שאיבדו חלק מן השיניים או את כולם. זו שיטה שאינה פוגעת בפה או בחניכיים ואינה דורשת הרכבת גשר בשיטה הישנה שהיתה ארוכה ופגעה בשיניים טובות. בשיטה זו מרכיבים לכם גשר חדש על גבי ארבעה ברגים דנטאלים שמחזיקים את כל המערכת ללא צורך בעקירת שיניים טובות. התהליך לוקח זמן קצר מרגע הצילומים והמדידות ותוך שבוע ימים ניתן להרכיב את השיניים החדשות. תהליך זה מאד מדוייק ויש צורך בנסיון רב כדי לבצע אותו כהלכה. כדי להיעזר בשיטה מהפכנית מומלץ לגשת למומחה בתחום השתלים הדנטאלים.